Dotace

NZÚ – dotace pro rodinné domy

Dotace na výměnu zdroje tepla

Tato dotace je určena majitelům domů určených k trvalému bydlení, kteří vyměňují starý zdroj tepla. Kotle na tuhá paliva nižší než 3. třídy, elektrokotle a (plynové kotle starší než 20 let). Za splnění podmínek uvedených v závazných pokynech je možno žádat o dotaci na tepelné čerpadlo:

Pro vytápění – 80.000,-

Pro vytápění a přípravu TUV – 100.000,-

Pro vytápění a přípravu teplé vody připojené k FV systému – 125.000,-

Pro ohřev teplé vody – 45.000,-

Dotace na fotovoltaické systémy

U fotovoltaických systémů může být dotace 60.000,- až 160.000,-

Nyní je také možné získat výhodný úvěr u většiny stavebních spořitelen.

V případě, že vás zajímají podrobnosti, určitě nám zavolejte nebo napište.

NZÚ light – dotace pro nízkopříjmové obyvatele

Solární ohřev vody

Tuto dotaci můžete využít jako jednu z možností opatření pro snížení spotřeby energií ve vašem domě.

Konkrétně na solární ohřev vody činí dotace 90 tis, což bez potřeby doplatku pokryje náklady na pořízení malé fotovoltaické elektrárny. Ta vám v dnešní době, kdy se cena elektřiny opět zvyšuje, zajistí nezávislost na dodavatelích el. energie pro ohřev TUV alespoň ve 2/3 roku.

Vzhledem k tomu, že je tato dotace při splnění podmínek vyplácena předem, nepodstupujete žádné riziko vlastních výdajů. Realizace se uskuteční jen v případě, že vám bude dotace vyplacena. A z toho vychází, že bez jakékoliv vaší finanční účasti získáte možnost v budoucnu ušetřit.

Průběh instalace

  1. V případě vašeho zájmu o malou FVE zajistíme energetického specialistu, který vám poradí ohledně možností dotací, které byste mohli využít v rámci programu NZÚ light. Je jen na vás, zda budete chtít jen Solární ohřev TUV nebo budete chtít realizovat více opatření ke snížení energetické náročnosti vašeho domu.
  2. Následně za vás vyplníme a podáme žádost o dotaci. Její vyřízení by nemělo trvat déle než 5 týdnů. Poté, co vám dotaci schválí a vyplatí už nic nebrání realizaci.
  3. Tým našich montážníků připraví střešní konstrukci a osadí panely, poté elektrikáři zapojí střídač a vše propojí. Každá naše instalace probíhá s maximálním úsilím o co nejmenší zásah do vaší domácnosti a úklid po instalaci je samozřejmostí.
  4. Stejně tak se nemusíte obávat po realizaci. Když potřebujete poradit, máte číslo na našeho technika.

Kotlíková dotace

Tato dotace na výměnu starých kotlů na pevná paliva za tepelné čerpadlo je určena starobním a invalidním důchodcům a také těm, kteří pobírají příspěvek na bydlení.

Žádat lze na instalace realizované po 1.1.2021 a výše podpory může dosáhnout až 95 % způsobilých nákladů, max. však 180.000,- Kč. Dále je možné čerpat v rámci této dotace zálohu ve výši 60 % dotace na základě zálohové faktury vystavené dodavatelem.

V případě, že vás zajímají podrobnosti, určitě nám zavolejte nebo napište.
povinna publicita 1 pdf